Grupa
Liczba osób: 10 nauczycieli.
Grupa docelowa: Nauczyciele.
Czas trwania kursu
- W sumie: 40 godzin
- Zakres teoretyczny: 15 godzin
- Zakres praktyczny: 25 godzin
- W sumie: 40 godzin
Zakres teoretyczny
- Organizacja gabinetu fizjoterapii
- Zasady BHP w pracy fizjoterapeuty zwierząt z urządzeniami do rehabilitacji
- Wskazania i przeciwwskazania w wykorzystaniu metod fizykalnych
- Zasady działania urządzeń do termoterapii, hydroterapii, elektroterapii, magnetoterapii, laseroterapii oraz urządzeń wykorzystujących ultradźwięki i fale uderzeniowe.
Zakres praktyczny
- Praktyczne wykorzystanie aparatów do rehabilitacji
Zielona Transformacja
- Ocena zarządzania szeroką gamą zwierząt, obejmująca opiekę, dobrostan i warunki utrzymania zwierząt w zoo, parku dzikiej przyrody, stajni, gospodarstwie rolnym lub ośrodku badawczym
- Monitorowanie warunków zdrowotnych oraz ratowanie zwierząt znalezionych w sytuacjach, które stanowią bezpośrednie lub potencjalne zagrożenie dla ich dobrostanu
- Zapewnianie bezpieczeństwa fizycznego i jego egzekwowanie
Kompetencje cyfrowe
Kompetencje cyfrowe realizowane podczas kursów i szkoleń będą obejmowały:
- umiejętność korzystania z informacji i danych,
- komunikowanie się i współpracę,
- umiejętność korzystania z mediów,
- rozwiązywanie problemów oraz krytyczne myślenie.
Kwalifikacje szkoleniowców
- Fizjoterapeuta zwierząt
- Lek. wet z uprawnieniami fizjoterapeuty
- Zootechnik z uprawnieniami fizjoterapeuty zwierząt
- Technik weterynarii z uprawnieniami fizjoterapeuty zwierząt (5 lat doświadczenia)
Rekrutacja
Realizacja szkoleń będzie opierała się na zasadach równości szans, zarówno do Kobiet jak i Mężczyzn oraz osób z niepełnosprawnościami.
Na potrzeby projektu zostanie powołana komisja rekrutacyjna w skład, której wejdą: przedstawiciel Lidera, przedstawiciel branży-partnera głównego, przedstawiciel partnera dodatkowego. Opracują oni regulamin rekrutacji oraz narzędzia rekrutacyjne mające na celu przeprowadzenie sprawnej oraz przejrzystej rekrutacji.
Dokumenty rekrutacyjne:
- formularze zgłoszeniowe,
- instrukcje ich wypełniania,
- protokoły z posiedzeń,
- listy rankingowe osób zakwalifikowanych oraz listy rezerwowe.
Zostanie zaplanowana procedura odwoławcza pozwalająca na ponowną weryfikację zgłoszenia. Do zadań komisji należało będzie również przeprowadzenie akcji informującej o naborze oraz wsparcie uczestników w procesie aplikowania.
Rekrutacja zostanie przeprowadzona zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji a także równego dostępu osób do informacji oraz osób z niepełnosprawnościami. Komisja zgodnie z kryteriami zawartymi w Regulaminie obiektywnie zweryfikuje i oceni formularze złożeniowe, po czym opublikuje listę wstępną oraz da czas na ew. odwołania, które będą kierowane do przewodniczącego Komisji. Następnie zostanie opublikowana ostateczna lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz lista rezerwowa. W przypadku rezygnacji, któregoś z uczestników listy będą na bieżąco aktualizowane.
Kryteria Rekrutacyjne
- W przypadku młodzieży: brane będą pod uwagę: oceny i osiągnięcia za ostatni zakończony semestr edukacji.
- W przypadku osób dorosłych: powiązanie zawodowe oraz doświadczenie zawodowe w dziedzinie technika weterynaryjna.
- W przypadku nauczycieli: doświadczenie zawodowe oraz możliwości rozwoju zawodowego w wykorzystaniu nabytych umiejętności.
W każdym przypadku dodatkowe punkty będą otrzymywać osoby, których szanse są zmniejszone ze względu na niepełną rodzina, rodzinę wielodzietną, trudną sytuację materialną, niepełnosprawność oraz inne.
Edycje
Edycja 1 (2025-06-01 - 2025-08-31)
Harmonogram
2025-05-01 - 2025-06-01W trakcie realizacjiRekrutacjaFormularz zgłoszeniowy2025-06-01 - 2025-06-07PlanowanyWyniki rekrutacji2025-06-14 - 2025-07-30PlanowanyRealizacja kursu2025-07-30 - 2025-08-01PlanowanyWyniki egzaminów